Zaznacz stronę

Dobrze wytłumione pomieszczenia oraz wyciszona praca maszyn to podstawa komfortu w wielu branżach, takich jak budownictwo, transport, przemysł czy sport. Podłoże zabezpieczone przed wibracjami to nie tylko wyższa jakość wykonywanych zadań w danej przestrzeni, ale także ochrona parkietu przed szybkim zużyciem oraz zniszczeniem. Warto o to zadbać ze specjalistycznymi matami gumowymi od Rekoplast, które zapewnią najlepszą wibroizolację w wybranym miejscu. Poniżej podpowiadamy, co należy o nich wiedzieć!

Zabezpieczenie podłoża przed wibracjami – dlaczego warto?

 Obecnie na rynku znajdziesz wiele produktów ułatwiających wytłumienie i wyeliminowanie wibracji w pomieszczeniach. Niekiedy są to tanie materiały, które nie usatysfakcjonują w pełni osób przebywających w pomieszczeniach. Może to spowodować dyskomfort pracowników lub osłabić jakość wykonywanych zadań. Właśnie dlatego postaw na sprawdzone rozwiązanie, jakim są innowacyjne maty gumowe od Rekoplast. Idealnie zabezpieczą każdą nawierzchnię przed wibracjami, zapewnią właściwości antypoślizgowe i dźwiękoizolacyjne.

Dobre właściwości wibroizolacyjne mat gumowych od Rekoplast ochronią przed hałasem i zapewnią ciszę wybranym pomieszczeniom użytkowym. Jest to możliwe, np. w formie podkładu pod jastrych bądź inny rodzaj nawierzchni drewnianej czy winylowej. Maty gumowe świetnie sprawdzą się w budynkach mieszkalnych, obiektach hotelowych, biurowych, a nawet salach koncertowych, gdzie izolacja akustyczna to podstawa.

Zabezpieczenie podłoża przed wibracjami z matami od Rekoplast to ekologiczne rozwiązanie, przyjazne środowisku. Granulat gumowy, z jakiego wykonywane są maty, pochodzi z recyklingu opon samochodowych, co daje gwarancję wysokiej jakości oraz długotrwałości naszych produktów. Ta innowacyjna technologia pozwala na długą żywotność mat i możliwość wielokrotnego użycia wybranych modeli. Ponadto ich instalacja jest łatwa i szybka, a czyszczenie oraz konserwacja bezproblemowe. Nasze maty są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na trudne warunki. Niestraszna im nawet wilgoć, co pozwala na użycie wewnątrz i na zewnątrz wybranych obiektów.

 

zabezpieczenie podłoża przed wibracjami

 

Zabezpieczenie przed wibracjami z Rekoplast – sprawdzony wybór na lata

Niezależnie od tego, na jaki model mat gumowych od Rekoplast się zdecydujesz, będziesz mógł cieszyć się bezpieczeństwem użytkowania, najlepszą izolacją od dźwięków uderzeniowych oraz wibroizolacją. Dzięki pełnemu poszanowaniu i wsparciu dla środowiska naturalnego żadna z mat Rekoplast nie zawiera niebezpiecznych substancji, co pozwala na bezproblemowe korzystanie z jej funkcji.

Do zabezpieczenia podłoża przed wibracjami świetnie nada się jednostronnie ryflowana mata gumowa Rekoline. To wyrób o niskiej gramaturze, doskonałych właściwościach wibroizolacyjnych i dźwiękoizolacyjnych. Cechuje się także wysoką elastycznością oraz właściwościami antypoślizgowymi i hydroizolacyjnymi. Może pełnić funkcję podkładu pod panele i inne pokrycia podłogowe, którym zapewni najlepszą wibroizolację.

Alternatywą dla Rekoline będzie mata gumowa Rekoflat LD. To produkt o płaskiej strukturze zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Ma niską gęstość, optymalną elastyczność, wysokie parametry akustyczne oraz wibroizolacyjne. Świetnie zabezpiecza podłoże przed dźwiękami uderzeniowymi, stanowi warstwę amortyzującą w podłogach sportowych i sprawdza się jako podkład pod jastrych w podłogach pływających. Można ją stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wybranych obiektów.

Rekoline oraz Rekoflat LD mają odpowiednie parametry techniczne, certyfikaty i atesty potwierdzające skuteczność wibroizolacji. Obydwa modele mat gumowych kupisz w formie wygodnych rolek i z łatwością dopasujesz ich rozmiar wedle własnych wymagań. Oprócz wymienionych modeli dobrą możliwością będą maty Rekosquare oraz Rekoflat HD. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym zabezpieczeniu podłoża przed wibracjami, koniecznie postaw na produkty Rekoplast. Już dziś sprawdź dostępną ofertę na naszej stronie internetowej!