Zaznacz stronę

Dobrze zabezpieczona podłoga to gwarancja komfortu dla osób korzystających z profesjonalnych klubów fitness oraz siłowni. Odpowiednio dobrana warstwa spodnia podłogi sportowej redukuje też ryzyko kontuzji. Natomiast prawidłowe parametry dźwiękoizolacyjne skutecznie chronią przestrzeń użytkową przed hałasem, który przeszkadzałby w ćwiczeniach. To wszystko zapewniają maty gumowe od Rekoplast – idealnie sprawdzą się jako nawierzchnia do sali fitness i siłowni. Poniżej podpowiadamy, jakie warto wybrać!

Warstwa spodnia podłogi sportowej – jaka powinna być?

Podłoga sportowa powinna być przede wszystkim trwała i bezpieczna dla użytkujących. Wiedzą o tym dobrze wszyscy właściciele profesjonalnych klubów fitness, czy obiektów welness i SPA. Nawierzchnia z doskonałymi właściwościami wibroizolacyjnymi nie tylko chroni przed hałasem, ale także przed wypadkami. Odpowiednio stabilizuje i zwiększa przyczepność do podłoża, co pozytywnie wpływa na jakość wykonywanych ćwiczeń. Oprócz tego właściwa nawierzchnia jest odporna na zużycie lub możliwe zniszczenia. Właśnie dlatego zdecyduj się na maty gumowe od Rekoplast, które świetnie spełnią funkcję warstwy podłogi sportowej.

Maty gumowe od Rekoplast to produkty ekologiczne, przyjazne środowisku naturalnemu. Wykonane z wysokiej jakości granulatu gumowego, pozyskiwanego z recyklingu opon samochodowych, są wyjątkowo trwałe i klasyfikują się do wielokrotnego użycia. Oprócz tego maty od Rekoplast są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia, niestraszna im nawet wilgoć. Dzięki temu świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach, wewnątrz i na zewnątrz.

Warto wspomnieć, że maty gumowe od Rekoplast charakteryzują się najlepszą izolacją od dźwięków uderzeniowych oraz wibroizolacją. Ich instalacja jest łatwa i szybka, a utrzymanie czystości oraz konserwacja są bezproblemowe. Z tego względu konkretne modele mat gumowych idealnie nadadzą się na warstwę spodnią podłogi sportowej. Niezależnie od tego, na jaką matę się zdecydujesz, będziesz mógł cieszyć się odpowiednio chronioną nawierzchnią fitness.

warstwa spodnia podłogi sportowej

Podłoga sportowa z matami od Rekoplast – Twój sprawdzony wybór!

Produkty Rekoplast to prawdziwa innowacyjność z recyklingu. Nasze maty wytwarzane są z surowców wtórnych w zgodzie z obowiązującymi przepisami i wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa. Żadna z mat gumowych nie zawiera niebezpiecznych substancji, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto dzięki odpowiedniej elastyczności i wysokiej wytrzymałości na uderzenia, pozwalają czerpać przyjemność z każdej aktywności fizycznej w placówkach sportowych.

 Z produktami od Rekoplast zmienisz funkcjonalność swojego obiektu wedle własnych potrzeb i wymagań. Świetnie sprawdzi się do tego mata gumowa Rekoflat HD. To obustronnie gładki produkt o wysokiej gęstości oraz dużej wytrzymałości, co czyni z niej doskonały materiał wibroizolacyjny. Charakteryzują ją dobre właściwości antypoślizgowe oraz odpowiednia elastyczność. Idealnie spełni funkcję warstwy spodniej podłogi sportowej, chroniąc ją przed zniszczeniami i dźwiękami uderzeniowymi. Zastosujesz ją zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wybranych placówek.

Alternatywą dla tego produktu będzie mata gumowa Rekosquare. To produkt o jednostronnie nadanej strukturze kwadratu. Cechują go wysokie parametry akustyczne oraz wibroizolacyjne. Ma również optymalną elastyczność i doskonałe właściwości antypoślizgowe, które świetnie sprawdzą się w przestrzeni sportowej. Dzięki swojej wytrzymałości i sztywności Rekosquare nadaje się do wielokrotnego użytku wewnętrznego i zewnętrznego.

Rekosquare oraz Rekoflat HD kupisz w formie wygodnych rolek, których rozmiar z łatwością dopasujesz do własnych wymagań. Ponadto każda z mat ma odpowiednie parametry techniczne i atesty, które dają gwarancję wysokiej jakości oraz trwałości na kolejne lata. Nasze maty to sprawdzony wybór, na jaki stawiają profesjonalne kluby fitness, siłownie, czy obiekty welness. Jeśli potrzebujesz najlepszej warstwy spodniej podłogi sportowej, koniecznie wybierz niezawodne maty gumowe od Rekoplast.