Zaznacz stronę

Niezależnie od tego, czy masz dwupiętrowy dom, bliźniak lub kogoś, kto mieszka pod tobą, wielu właścicieli domów zastanawia się, na czym polega izolacja od dźwięku stukających obcasów, lub po prostu chcą wiedzieć, jak zmniejszyć hałas dla sąsiadów. Czytaj dalej, aby poznać całą gamę pomysłów na izolację podłóg, okien i ścian i nie wpadać w konflikt z innymi mieszkańcami tego samego budynku.

Izolacja od dźwięku stukających obcasów i innych – z pomocą podłogi

Jeśli jesteś na tym etapie projektowym – starannie dobieraj podłogę. Dywan i korek są najlepsze same w sobie, jeśli chodzi o niski poziom przenoszenia dźwięku. W rzeczywistości korek ma wspaniałe właściwości wygłuszające, które mogą pomóc zredukować hałas. Jeśli jednak już masz lub chcesz podłogę z litego drewna (lub inną podłogę o twardej powierzchni), zalecaną opcją jest jak najbardziej użycie dywanów. Oprócz redukcji hałasu podłogi, pozwala to na ciągłe dostosowywanie przestrzeni, ponieważ obszar jest używany na różne sposoby.

Co więcej, istnieje na rynku szeroka gama mat wygłuszających, a firma Rekoplast idzie w tej kwestii krok dalej, bo ich produkty są wykonywane z materiałów przyjaznych dla środowiska – na naszej stronie można dowiedzieć się więcej. Taka izolacja od dźwięków stukających obcasów sprawdzi się równie dobrze w biurach, firmach, czy urzędach – duża efektywność, niskim kosztem, a do tego proekologiczny wybór. Jeśli budujesz nowy dom, pamiętaj też, że ilość miejsca między sufitem a podłogą nad nim ma znaczenie. Niestety, wielu właścicieli i deweloperów zmniejsza tę przestrzeń, aby obniżyć koszty budowy, co prowadzi do zwiększenia hałasu – wtedy pozostaje Ci skorzystać z zabiegów izolacyjnych wymienionych powyżej.

Izolacja od dźwięków w budynku z pomocą ścian

Sposoby redukcji hałasu za pomocą ścian też są rozliczne. Możesz na przykład dodać więcej płyt kartonowo-gipsowych. Druga warstwa to niedrogi sposób na zmniejszenie hałasu w całym domu lub nawet w jednym pomieszczeniu w domu (takim jak pokój muzyczny). Możesz również oddzielić warstwy płyt kartonowo-gipsowych za pomocą akcesoriów akustycznych, aby stworzyć jeszcze większą barierę dźwiękową. Co powiesz na materiały pochłaniające, jak na przykład winyl? Bardzo pomaga wyciszyć dźwięk. Oprócz zawieszenia go na ścianach, możesz nawet położyć go na podłodze, aby zmniejszyć hałas dla osób pod Tobą. Taka winylowa izolacja od dźwięków stukających obcasów jak najbardziej również może się sprawdzić. Inną popularną opcją są panele akustyczne wykonane z porowatego spienionego polipropylenu.

izolacja od dźwięku stukających obcasów

Co możesz osiągnąć z pomocą izolacji panelami?

  • możliwa poprawa dźwięku w pomieszczeniu, 
  • uzyskanie unikalnego element wystroju przestrzeni.

Bez względu na to, jaka izolacja od dźwięku stukających obcasów zainteresowała Cię najbardziej, pamiętaj że zawsze rozważając produkt dźwiękoszczelny, należy sprawdzić jego klasę transmisji dźwięku. Im wyższa ocen, tym lepiej. Jeśli budujesz lub przebudowujesz biuro bądź mieszkanie, zainwestuj w izolację z maty lub koca między słupkami ścian i legarów, aby zredukować hałas przenikający z pokoju do pokoju. To kolejny pomysł, który zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.

Czy izolacja od dźwięku stukających obcasów z pomocą sufitu jest możliwa?

Okazuje się, że istnieją również interesujące sposoby na zmniejszenie hałasu za pomocą sufitu. Zainstaluj płytki akustyczne, a sam się przekonasz, że taka izolacja od dźwięku stukających obcasów naprawdę działa. Chociaż nie każdemu spodoba się taki wygląd w swojej sypialni lub kuchni, te panele mogą naturalnie pasować do domowego biura, a nawet pokoju muzycznego, przynosząc pożądany efekt. Alternatywnie – dodaj płytę gipsowo-kartonową. Chociaż być może nigdy nie myślałeś o tym jako o sposobie na zminimalizowanie dźwięku pochodzącego znad sufitu (jak nieszczęsny stukot obcasów właśnie), istnieje kilka sposobów na łatwe zrobienie tego. Dołączając klipsy izolacyjne, możesz zainstalować kanał, który będzie wspierał kolejną warstwę płyt kartonowo-gipsowych. Uważa się, że ta druga warstwa zmniejsza hałas o kolejne 50 procent (!). Jak więc można się domyśleć, jest to działanie warte wysiłku.