Zaznacz stronę

Maty ryflowane sprawdzają się w miejscach, w których potrzebne jest działanie antypoślizgowe, stabilizacyjne i tłumiące dźwięk podłoża. Wysokiej jakości materiał zapewnia długi czas użytkowania wykładziny, chroniąc dany obszar przed zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Efektywne ryflowane maty charakteryzują się wibroizolacją, łatwym montażem oraz odpornością na zniszczenia. Już teraz dowiedz się, gdzie można je wykorzystać i poznaj ich właściwości!

Ryflowane maty – co warto o nich wiedzieć?

Maty ryflowane świetnie sprawdzają się w transporcie, zabezpieczając i stabilizując ładunek. Właściciele basenów, siłowni oraz sal fitness również doceniają właściwości ryflowanych mat, które mają funkcję antypoślizgową. Oprócz tego warto wspomnieć o roli tych wykładzin w komunikacji miejskiej i dużych przestrzeniach, takich jak hale i zakłady przemysłowe.

Jeśli chcesz, aby mata ryflowana gumowa była trwała i mocna, zwróć uwagę na materiał, z jakiego ją wykonano. Przodujące modele mat są produkowane w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Ekologiczne tworzywo pochodzi z surowców wtórych na przykład z recyklingu opon samochodowych. Dzięki temu mata będzie odporna na uszkodzenia i różnicę temperatur. Daje Ci to gwarancje sprawności produktu nawet w ekstremalnych warunkach.

Ryflowane maty charakteryzują się nie tylko funkcją antypoślizgową. Ich atutem jest wygłuszanie i amortyzowanie dźwięków, co sprawdza się w przypadku urządzeń oraz maszyn. Zabezpieczają też dane miejsce przed zabrudzeniami i zniszczeniami podczas częstego użytkowania. Można je zamontować na stałe lub tymczasowo, więc ryflowane maty mają wiele zastosowań. Mogą nawet pełnić funkcję wykończeniową w branży budowlanej.

Przy wyborze odpowiedniej maty kieruj się także sprawdzoną firmą produkcyjną. Maty REKOPLAST usatysfakcjonują każdego klienta – oferujemy ryflowane maty o różnych rozmiarach i grubościach.

Różnorodne zastosowanie ryflowanych mat

Maty ryflowane znajdują też zastosowanie w miejscach, w których czasami nawet nie zwracasz uwagi na ich obecność. Do takich obszarów wliczają się windy, szatnie oraz garaże. Te wykładziny można wykorzystać również w kabinach maszyn budowlanych, we wnętrzach samochodów ciężarowych lub na posadzkach przemysłowych.

Warto wiedzieć, że w  branży rolniczej lub weterynaryjnej maty sprawdzają się świetnie, chroniąc zwierzęta przed wypadkami i brakiem stabilności. Przy tym zdecydowanym plusem ryflowanych wykładzin jest ich szybka, prosta konserwacja, jak i dezynfekcja. Dzięki temu z łatwością zadbasz o czystość w przestrzeni, w której umiejscowisz matę.

Dobrym przykładem zastosowania ryflowanych mat są też pomieszczenia produkcyjne i warsztaty. Podobnie jak w działalności fitness, dla takich miejsc ważne jest bezpieczeństwo, które maty zapewniają dzięki funkcji antypoślizgowej. Zmniejsza to ryzyko upadku i problemów ze złą przyczepnością do podłoża.

Dwa typy ryflowanych mat

Prawidłowy wymiar oraz grubość maty mają kluczowe znaczenie. Ponadto ryflowane wykładziny dzielą się na dwa typy: wąskie i szerokie. Te pierwsze są przeznaczone głównie do wykorzystania w obiektach użytku publicznego. Ich zaletą jest bardzo dobra przyczepność do nawierzchni, oraz lepsza niż w matach szerokich, funkcja antypoślizgowa. Wąskie maty stosuje się też na przykład do wykładania podłóg w maszynach rolniczych, budowlanych, czy dźwigach.

Szerokie maty ryflowane świetnie sprawdzą się na halach produkcyjnych i magazynach. Szerokie wykładziny to gwarancja stabilności oraz bezpieczeństwa pracowników. Chronią każdy parkiet przed zarysowaniami lub zniszczeniami, a ich montaż jest intuicyjny.  

Ryflowane maty to uniwersalna pomoc dla wielu gałęzi gospodarki i przemysłu. Trwała i mocna mata od firmy REKOPLAST na pewno spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Dlatego już dziś sprawdź, który model ryflowanej maty będzie dla Ciebie najlepszy!