Zaznacz stronę

Świadomość izolacji akustycznej i wibracyjnej podłoża wciąż rośnie wśród konsumentów. To istotny element ciszy i komfortu pomieszczeń użytkowych, ale także ochrony przed hałasem. Wiedzą o tym dobrze właściciele obiektów hotelowych, jak i budynków specjalistycznych. Sprawdza się to również w branży budowlanej, czy sportowej, gdzie wysokiej jakości podkład pod panele odpowiednio spełnia swoją funkcję. Do tego zadania idealnie nadają się maty gumowe Rekoplast. Poniżej podpowiadamy, co powinieneś o nich wiedzieć w kwestii podkładu pod panele!

Podkład pod panele w postaci mat gumowych – do czego służy?

Podkład pod panele służy do ochrony nawierzchni przed szybkimi zniszczeniami oraz złym przewodnictwem dźwięków. To podstawa komfortu pracy lub mieszkania w dobrze wytłumionych obiektach. Dzięki temu osoby przebywające w przestrzeni z odpowiednią izolacją akustyczną nie odczuwają nieprzyjemnych wibracji, jak i niepożądanych hałasów. Taką funkcję spełniają właśnie maty gumowe od Rekoplast, dzięki którym uzyskasz wibroizolację na najwyższym poziomie. 

Maty gumowe od Rekoplast to nie tylko wysoka jakość i długa żywotność, ale także wykonanie w zgodzie z obowiązującymi normami ekologicznymi. Każda z naszych mat powstaje z recyklingu opon samochodowych, dzięki czemu są one przyjazne dla środowiska naturalnego. Ponadto maty gumowe Rekoplast nie mają w sobie żadnych, niebezpiecznych substancji i poradzą sobie świetnie w wilgotnych warunkach. Cechują się łatwą i szybką instalacją, a ich czyszczenie oraz konserwacja są w pełni bezproblemowe. 

Nasze maty w postaci podkładu pod panele są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, a także odkształcenia, czy nierówności. Dzięki temu sprawdzą się one zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wybranych obiektów. Warto wspomnieć, że maty gumowe od Rekoplast mają doskonałe właściwości hydroizolacyjne oraz wibroizolacyjne. Świetnie sprawdzają się również jako element antypoślizgowy i stabilizujący podłoże, co chroni przed możliwymi wypadkami i poślizgnięciami. 

 

Podkład pod panele

Podkład pod panele z matami od Rekoplast – Twój sprawdzony wybór;

Domy, budynki mieszkalne, jak i obiekty biurowe, czy sale koncertowe korzystają z zalet podkładu pod panele w formie mat gumowych od Rekoplast. Gwarancją funkcjonalności naszych mat jest wysoki współczynnik ∆Lw, który zapewnia izolację akustyczną na najwyższym poziomie. Odczują to zarówno pracownicy jednego biura, jak i mieszkańcy tego samego bloku. Prawidłowe tłumienie dźwięków podłoża to dodatkowa ochrona przed wibracjami, które mogą rozpraszać i powodować niemały dyskomfort. 

W ofercie Rekoplast znajdziesz wiele rodzajów mat gumowych, które idealnie sprawdzą się jako podkład pod panele. Każdy z nich jesteś w stanie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań względem odpowiedniej izolacji akustycznej. Jednym z dostępnych modeli jest jednostronnie ryflowana mata Rekoline o niskiej gramaturze, doskonałych właściwościach wibroizolacyjnych i dźwiękoizolacyjnych. Cechuje ją również wysoka elastyczność oraz właściwości antypoślizgowe i hydroizolacyjne. 

Alternatywą dla Rekoline będzie mata gumowa Rekoflat LD. To wyrób o płaskiej gramaturze zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Charakteryzuje się niską gęstością, optymalną elastycznością, wysokimi parametrami akustycznymi oraz wibroizolacyjnymi. Rekoflat LD będzie bardzo dobrze pełnić swoją funkcję jako podkład pod panele, niezależnie od kształtu podłoża. 

Warto wspomnieć, że zarówno Rekoline, jak i Rekoflat LD mają potwierdzone parametry techniczne poprzez specjalistyczne atesty i certyfikaty. To daje Ci gwarancję zakupu produktów z najwyższej półki, które posłużą Ci na lata. Każdy z modeli mat gumowych od Rekoplast zakupisz w formie wygodnych rolek, których rozmiar dopasujesz względem wybranej nawierzchni. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu uzyskasz najlepszą izolację akustyczną w przestrzeniach użytkowych. 

Jeśli zależy Ci na odpowiednim podkładzie pod panele, to zdecyduj się na wysokiej jakości maty od Rekoplast. Nie zwlekaj i już dziś sprawdź dostępną ofertę na naszej stronie!