Zaznacz stronę

Maty gumowe na taras – wygodne rozwiązanie

Czy jest coś przyjemniejszego niż wiosenny ciepły wieczór na tarasie z aromatyczną kawą lub drinkiem? Zapewne tak, jednak bez wątpienia to bardzo miła forma relaksu. Taras to wyjątkowe miejsce, które służy do jeszcze wielu innych zajęć – w tym grillowania oraz urządzania przyjęć lub spotkań z przyjaciółmi. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo i wyścielić go nowoczesną matą gumową na taras. To właśnie ona zapobiega poślizgnięciom. To niejedyna zaleta tego rozwiązania – poznaj inne!

Maty gumowe na taras – jakie przynoszą korzyści?

 

Maty gumowe na taras to komfortowe rozwiązanie w każdym przypadku. Przede wszystkim skutecznie minimalizują ryzyko poślizgnięć i upadków, które mogłyby być naprawdę szkodliwe dla zdrowia, a nawet życia. Wyobraź sobie, jak idziesz z tacą napojów, a deski tarasowe są wilgotne. Wystarczy jeden nieostrożny ruch i… dlatego właśnie warto myśleć o bezpieczeństwie swoim i bliskich – maty gumowe na taras to podstawowe zabezpieczenie.

Druga kwestia dotyczy podłogi. Zmienne warunki atmosferyczne potrafią ją szybko uszkodzić. Intensywne promieniowanie UV powoduje pękanie betonu, ulewne deszcze zawilgocenia drewna, a śnieg niszczy każdą podłogę. Niezależnie od tego, z czego jest wykonany Twój zakątek, lepiej ochronić go przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Maty gumowe na taras zabezpieczają podłogi przed zniszczeniami i zabrudzeniami. Wydłużają ich żywotność o wiele lat.

Maty tego typu są też przyjaznym rozwiązaniem dla dzieci. Mogą się na nich swobodnie bawić bez obaw o zdarcia kolan, łokci, upadki czy inne niebezpieczne zdarzenia. Elastyczne, wytrzymałe i trwałe, nie zostaną też uszkodzone przez pociechy. Maty gumowe na taras są niewrażliwe na ścieranie, zdarcia, uderzenia oraz intensywną eksploatację.

Maty doskonale się sprawdzą na każdej powierzchni – w tym betonie, drewnie, cemencie, kostce oraz innych materiałach budowlanych. Łatwe w montażu, solidnie tłumią hałasy i wibracje. Izolują od nadmiernego zimna i ciepła, a co istotne – nie wymagają czasochłonnej oraz skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy je od czasu do czasu odkurzyć i przetrzeć wodą ze zwykłym środkiem czyszczącym. Maty gumowe na tarasie prezentują się elegancko i schludnie, zapewniając najwyższą estetykę w otoczeniu. 

Maty gumowe na taras

Jakie maty gumowe na taras wybrać?

Znakomitym rozwiązaniem są maty gumowe na taras od Rekoplast. Pochodzą z recyklingu opon gumowych. Wybierając je, dbasz też o środowisko naturalne. Wytrzymałe, tak jak wspomniane opony samochodowe, mają wiele innych cennych właściwości. Które polecamy? 

REKOLINE to gruba na 5 mm mata gumowa na taras, z gęstością 1070 kg/m2. Jej współczynnik tłumienia dźwięku wynosi 18 dB, dzięki czemu znakomicie niweluje hałasy i wibracje. Poświadczona certyfikatem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, spełnia najwyższe standardy i normy. 

Jednostronnie ryflowana ma cenne właściwości antypoślizgowe, wibroizolacyjne i dźwiękoizolacyjne. Ta mata gumowa na taras jest prosta w montażu i demontażu, samodzielnie poradzisz sobie z jej rozłożeniem. Solidna i trwała jak opony samochodowe, to ekologiczne rozwiązanie dla każdego.

Druga propozycja to REKOSQURE z grubością 8 mm. Równie skutecznie tłumi wibracje i dźwięki, ponadto ma jednostronnie nadaną strukturę kwadratu. Dzięki temu jeszcze lepiej zapobiega poślizgnięciom, a dzięki sztywności znajduje jeszcze inne zastosowania – również w budownictwie, w tym jako element ścian działowych i mobilnych.

Dodatki na taras – sztuczna trawa od producenta

Gumowe maty na taras to niejedyna propozycja na zagospodarowanie przestrzeni. Coraz więcej osób się decyduje na zakup sztucznej trawy od producenta. To piękny element dekoracyjny, który spotkasz w wielu formach – również w rolce lub w kształcie puzzli. 

Dzięki temu jeszcze bardziej uatrakcyjnisz otoczenie, przyozdabiając je sztuczną trawą, która wygląda identycznie jak naturalna. Jednak w przeciwieństwie do niej, sztuczna wersja jest zielona przez cały rok, nie trzeba jej pielęgnować, wyrywać chwastów ani podlewać. Co istotne, cechuje ją odporność na deszcz, śnieg, przymrozki czy promieniowanie UV. Dlatego przez cały rok może przyozdabiać Twój taras i mimo to będzie wyglądała świeżo i soczyście.