Zaznacz stronę

Maty do izolacji budynków doskonale sprawdzają się w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. Konsumenci coraz częściej stawiają na takie produkty, chociażby ze względu na możliwość doskonałego wytłumienia pomieszczenia. Jest to przede wszystkim nieoceniony komfort w miejscach pracy, rekreacji, a także w zaciszu własnych czterech ścian. 

Maty do izolacji budynków 

Tam, gdzie potrzebne jest zachowanie odpowiednich właściwości akustycznych, efektywnie sprawdzą się maty do izolacji budynków. Montaż tych materiałów tłumiących rozpoczyna się na etapie wykończeniowym obiektu, a proces jest prosty i szybki w wykonaniu. Wystarczy odpowiednio umiejscowić maty izolacyjne i sprawdzić, czy na pewno dobrze przylegają do podłoża lub ścian. 

Pionowa i pozioma izolacja budynków sprawia, że dany obiekt zyskuje ochronę i nowe właściwości. Mowa tutaj o zabezpieczeniu poszczególnych elementów budynku przed zawilgoceniem, ale także o cechach hydro-izolacyjnych. Maty wysokiej jakości zapewniają także dobrą elastyczność, która zapobiega pękaniu podczas instalacji. Dzięki temu możliwe jest sprawne łączenie wszystkich elementów, podczas zamieszczania mat do izolacji budynków.

Jeśli chcesz wybrać doskonały produkt, postaw na maty REKOFLAT HD oraz REKOFLAT LD. Ta pierwsza jest produktem obustronnie gładkim, który charakteryzuje się wysoką gęstością oraz wytrzymałością na rozciąganie i rozrywanie.  REKOFLAT HD występuje w kilku grubościach, dzięki czemu konsumenci mogą dopasować matę do swoich aktualnych potrzeb i oczekiwań. Ten rodzaj maty do izolacji sprzedawany jest w formie rolek lub płaskich płyt. Właśnie dlatego idealnie nadaje się do tłumienia dźwięków ścian oraz wibroizolacji podłóg.

Natomiast REKOFLAT LD to mata, która z jednej, jak i z drugiej strony ma płaską strukturę, przy czym jej gęstość jest znacząco niska. Dzięki temu funkcja izolacji akustycznej od dźwięków uderzeniowych jest nienaganna, a komfort użytkowania rośnie. Cienka struktura wykonania REKOFLAT LD pozwala na jej zastosowanie w nawierzchniach sportowych oraz w budynkach wielokondygnacyjnych. Tę matę można kupić w postaci rolek lub płaskich płyt, a więc tak samo, jak w przypadku REKOFLAT HD. 

Gumowe maty do izolacji 

Ważnym aspektem mat do izolacji budynków jest materiał, z którego zostały wykonane. REKOPLAST stawiając na dbałość o środowisko i dobro planety, wytwarza maty z surowców wtórnych. Wszystkie maty izolacyjne powstają z granulatu gumowego, pozyskanego z recyklingu opon samochodowych. Ich produkcja opiera się na podstawie innowacyjnych technologii, które przyczyniają się do ochrony środowiska. 

Całość działalności REKOPLAST przekłada się na duże możliwości użytkowania mat do izolacji w różnych sektorach gospodarki. Właśnie dlatego w budownictwie pojawiła się możliwość izolacji elementów ścian działowych, mobilnych, a także podłóg. Ochrona przed hałasem oraz dobre właściwości wibroizolacyjne to jedne z największych zalet mat do izolacji akustycznej. Takie zastosowanie sprawdza się w domach i budynkach mieszkalnych, obiektach hotelowych i we wszystkich miejscach pracy. Jest to możliwe np. dzięki podkładowi pod podłogę REKOFLAT LD oraz części ściany z maty izolacyjnej REKOFLAT HD.

REKOSQUARE ma jednostronnie nadaną strukturę kwadratu i wysoką gęstość przy niskiej masie powierzchniowej. Ta mata występuje w grubości 9 mm i można ją kupić w postaci rolek lub płaskich płyt o szerokim zastosowaniu. Oprócz tego trzeba wiedzieć o świetnych właściwościach antypoślizgowych, jakie ma REKOSQUARE. W związku z tym może być ona położona bezpośrednio na nawierzchnię hal magazynowych, czy każde inne podłoże w miejscu pracy. Jest to gwarancja bezpieczeństwa i najlepszy sposób na zapobieganie możliwości poślizgnięcia się. 

Budowlane maty do izolacji 

Większość mat potrafi wpasować się w różne warunki i zastosowania, jakich oczekuje klient. Jednocześnie daje to nieograniczone sposoby na wykorzystywanie mat izolacyjnych. Oprócz wyżej wymienionych mat z rodzaju REKOFLAT HD, REKOFLAT LD oraz REKOSQUARE pojawia się kolejna opcja do wyboru, jaką jest izolacyjna mata REKOLINE. 

Jest to jednostronnie ryflowana mata gumowa o niskiej gramaturze oraz doskonałych właściwościach wibro i dźwiękoizolacyjnych. Jej cechą charakterystyczną jest przede wszystkim wysoka elastyczność. Ta mata idealnie dopasowuje się do wybranego obiektu i zapewnia szczelne przyleganie do powierzchni. Struktura REKOLINE ma właściwości antypoślizgowe, a także hydroizolacyjne. Pozwala to na wykorzystanie maty do:

  •  poziomej izolacji fundamentów, 
  • podkładu pod jastrych i zwykłą podłogę, 
  • jako element sportowej nawierzchni elastycznej. 

Niezależnie od tego, którą matę izolacyjną wybierze klient, ma on pewność, że dzięki REKOPLAST uzyska najwyższą jakość świadczonych usług oraz najlepsze materiały, które są wytwarzane w zgodzie ze środowiskiem – w pełni ekologicznie.