Zaznacz stronę

Maty antypoślizgowe sprawdzają się w każdym miejscu publicznym gdzie występuje ryzyko potknięć i poślizgnięć, które zwykle są źródłem nieszczęśliwych wypadków w wielu firmach, halach produkcyjnych i innych obiektach pracowniczych. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, które wiążą się z takimi sytuacjami, zapobiegaj, zanim będzie za późno. Bezpieczeństwo pracowników to sprawa nadrzędna. Najlepsze rozwiązanie proponuje REKOPLAST. Mowa w tym przypadku o montażu gumowych mat antypoślizgowych

Co warto wiedzieć o matach antypoślizgowych?

Dla wielu osób myśl o zakupie maty antypoślizgowej nie przychodzi jako pierwsza. Prawdą jest jednak, że jest to niesamowicie praktyczny element, który jest niezbędny w miejscach pracy, rozrywki, a nawet w domu.  Skuteczność mat antypoślizgowych tkwi w sposobie ich wytwarzania. REKOPLAST stawia na ekologiczne możliwości i produkcję z dbałością o środowisko naturalne. W związku z tym materiał granulatu gumowego, z którego są zrobione maty antypoślizgowe, pochodzi z surowców wtórnych. Maty powstają przez proces recyklingu zużytych opon samochodowych, które zostają powtórnie wykorzystane do produkcji różnego rodzaju gumowych mat.

Charakterystyczną cechą mat antypoślizgowych jest przede wszystkim wysoki współczynnik tarcia. To dzięki niemu przyczepność do podłoża jest niesamowicie mocna, co wiąże się z większym komfortem i bezpieczeństwem. 

Gumowe maty antypoślizgowe warto kłaść na płytkach, betonie i laminatach ze względu na najczęstsze użytkowanie tego typu powierzchni. Aby zapewnić większą przyczepność do podłoża, maty mają specjalną powierzchnię ryflowaną. W REKOPLAST istnieje możliwość wyboru tego typu mat według indywidualnych oczekiwań i wymagań klientów. 

Zalety i właściwości mat antypoślizgowych

Uniwersalne właściwości mat antypoślizgowych powodują, że te produkty doskonale sprawdzają się w każdej gałęzi przemysłu. Maty mogą być wykorzystywane, jako:

  •  podłoże hal produkcyjnych, 
  • podkłady pod otoczenie maszyn oraz urządzeń wielofunkcyjnych,
  • nawierzchnia antypoślizgowa na basenach i salach fitness.

Oprócz właściwości antypoślizgowych, mają one też funkcję wibroizolacyjną oraz są odporne na wszelkie możliwe uszkodzenia mechaniczne.

Maty dostosowane są również do użytku w trudnych warunkach pogodowych ze względu na hydroizolację, którą zapewnia recyklingowy materiał. Między innymi dlatego maty antypoślizgowe znajdują swoje zastosowanie w transporcie, budownictwie oraz sektorach sportowych. 

Rodzaje mat mogą się od siebie różnić. Dlatego przy zakupie warto zwrócić uwagę na parametry takie jak: 

  • gęstość, 
  • grubość, 
  • szerokość, 
  • masa powierzchniowa, 
  • klasa odporności ogniowej, 
  • wytrzymałość na rozciąganie, 
  • współczynnik tłumienia dźwięku. 

Niewątpliwą zaletą mat antypoślizgowych jest ich uniwersalność i szerokie możliwości zastosowania. Można je wykorzystać do każdego typu pomysłu, a ofertę dopasować według swoich potrzeb i oczekiwań. Takie maty kupisz w postaci rolek lub płaskich płyt o uniwersalnym przeznaczeniu.

Maty antypoślizgowe – Twój niezbędnik

Propozycją maty antypoślizgowej od REKOPLAST jest mata REKOSQUARE. Oprócz właściwości antypoślizgowych ma ona funkcje akustyczne oraz minimalizuje hałas pochodzący z każdego źródła. 

Jej struktura jednostronnie przybiera formę kwadratu, a materiał charakteryzuje się wysoką gęstością, przy jednocześnie niskiej masie powierzchniowej. REKOSQUARE produkowana jest w grubości 9 mm i można ją kupić pod wymiar w zależności od aktualnych potrzeb. Wielofunkcyjność maty REKOSQUARE gwarantuje jej powierzchnia, która jest gładka i ryflowana.

Jeżeli planujesz zakup maty antypoślizgowej skorzystaj z oferty REKOPLAST, która zapewni Ci najwyższą jakość świadczonych usług. Starannie wykonane maty z surowców wtórnych, zagwarantują Ci długą żywotność produktów i wieloletnią satysfakcję z ich użytkowania. Stawiając na produkty REKOPLAST, wiesz, że kupujesz maty, które powstają z recyklingu, a co za tym idzie – przyczyniasz się do dbałości o środowisko. Pamiętaj – maty tego typu to przede wszystkim bezpieczeństwo Twoje i osób z Twojego otoczenia.