Zaznacz stronę

Odpowiednie właściwości akustyczne są cenione w wielu różnych branżach, takich jak przemysł czy budownictwo. Wpływają one w szczególności na komfort osób przebywających w pomieszczeniach z dobrą akustyką. Te udogodnienia może zapewnić wysokiej jakości mata wyciszająca od Rekoplast. Oprócz izolacji od dźwięków oraz wibroizolacji ta mata niweluje ryzyko upadku, czy uszkodzeń powierzchni. Nie wiesz, do czego sprawdzi się mata wyciszająca? Podpowiadamy poniżej!

Mata wyciszająca – co warto o niej wiedzieć?

Korzystanie z maty budowlanej wyciszającej od Rekoplast przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim jest to świadomy wybór konsumencki, przyjazny środowisku naturalnemu. Dzięki zaawansowanej technologii taka mata wykonana jest z wysokiej jakości materiałów pochodzących z recyklingu opon samochodowych. To sprawia, że jest bardzo wytrzymała i odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, jak i chemiczne. Niestraszne są jej również wilgotne warunki, przez co można korzystać z niej wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów.

Matę wyciszającą od Rekoplast charakteryzuje szybka i przyjemna instalacja. Dzięki prostej konstrukcji i możliwości dopasowania rozmiaru będziesz mógł korzystać z jej funkcji na każdym terenie. Z kolei długa żywotność i duża wytrzymałość sprosta nawet bardzo trudnym warunkom. Zdecydowanym plusem jest także odporność na wilgoć i substancje chemiczne. Dzięki temu mata wyciszająca jest lekka i łatwa w konserwacji. 

Właściwości maty wyciszającej od Rekoplast cenią sobie przede wszystkim profesjonalne zakłady przemysłowe, budowlane i transportowe. Do tego zestawienia włączają się również kluby i sale fitness, a także hale sportowe, czy laboratoria. To zainteresowanie wynika w szczególności z najlepszych parametrów wibroizolacyjnych, które wygłuszają niechciane dźwięki i amortyzują uderzenia. Niezależnie od tego, który model maty wyciszającej od Rekoplast wybierzesz, będziesz mógł cieszyć się odpowiednią akustyką na danej przestrzeni.

mata wyciszająca

Mata wyciszająca od Rekoplast – gdzie się sprawdzi?

Matę wyciszającą od Rekoplast możesz wykorzystać na wiele różnych sposobów. Na pewno przyda Ci się ona przy izolacji akustycznej i wibracyjnej w podłogach pływających. Będzie pełniła funkcję najlepszego podkładu pod podłogę, chroniąc nawierzchnię przed uszkodzeniami. Dzięki niej zapewnisz również ciszę i komfort wszystkich pomieszczeń użytkowych, co sprawdzi się, np. w budynkach mieszkalnych, czy obiektach hotelowych. Ponadto mata wyciszająca poprawi właściwości akustyczne ścian działowych i mobilnych.

Mata wyciszająca od Rekoplast sprawdzi się jako element zwiększający izolacyjność akustyczną w obudowach maszyn. Będzie też odpowiednim fundamentem wibroizolacyjnym pod same maszyny i urządzenia, zapewniając jednocześnie lepszą stabilność i przyczepność do podłoża. Mata odpowiednio ochroni przed hałasem i zdecydowanie zwiększy komfort osób pracujących w pomieszczeniach z głośnym sprzętem.

Prawidłowa izolacja akustyczna oraz antywibracyjna będzie również możliwa, jeśli użyjesz maty wyciszającej jako nawierzchni do sali fitness, czy siłowni. Mata skutecznie wyciszy tarcie i wszelkie dźwięki uderzeniowe oraz zmniejszy ryzyko poślizgnięcia się lub upadku. Ponadto nie będzie stanowiła problemu w kwestii utrzymania czystości.

Funkcję maty wyciszającej może pełnić kilka modeli produktów od Rekoplast. W szczególności polecamy Rekoline, Rekoflat LD oraz Rekoflat HD. Każdy z nich ma wysoki współczynnik ∆Lw, który gwarantuje wysoką jakość, trwałość i najlepsze parametry akustyczne. Wszystko, czego potrzebujesz względem wyciszenia pomieszczeń, znajdziesz właśnie w jednym z modeli podanych powyżej. Mata wyciszająca od Rekoplast sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz różnych obiektów, co potęguje komfort jej użytkowania.

Dlatego, jeśli nie wybrałeś jeszcze swojego modelu maty wyciszającej od Rekoplast, koniecznie sprawdź dostępny asortyment na naszej stronie internetowej. Już dziś zapewnij sobie najlepsze właściwości akustyczne i wibroizolacyjne z matą wyciszającą od Rekoplast!