Zaznacz stronę

Gumowe wycieraczki przemysłowe znajdują zastosowanie nie tylko przed budynkami. Chociaż jest to jedna z ich funkcji, są równie przydatne na stanowiskach pracowniczych. Zapobiegają poślizgnięciom, amortyzują upadki, zapewniają stabilizację, bezpieczeństwo i wygodę. Co warto o nich wiedzieć? Jakie dokładnie mają zastosowanie?

Wycieraczki przemysłowe – jak je możesz wykorzystać? 

Wycieraczka wycieraczce nierówna – ich odmian jest mnóstwo. Ogromną popularnością cieszą się jednak modele przemysłowe, które mają wiele zastosowań. Przede wszystkim spotkasz je w zakładach i na halach produkcyjnych. Wszędzie tam, gdzie rozwija się przemysł, tam też są wycieraczki obiektowe.

Bardzo często są one wykorzystywane na wszelkiego typu stanowiskach pracowniczych. Nie tylko niwelują nierówności podłoża, ale też zwiększają wygodę pracowników. Mają właściwości antypoślizgowe, chronią więc przed wypadkami. Wpływa to na bezpieczeństwo, ponadto wycieraczki przemysłowe zwiększają efektywność pracowników. 

Co ciekawe, produkty tego typu nierzadko się podkłada pod maszyny. Dzięki temu podłogi są chronione przed uszkodzeniami, a sprzęt zyskuje dodatkową stabilizację. Gumowe wycieraczki przemysłowe wydłużają więc żywotność powierzchni i urządzeń. 

wycieraczki przemysłowe

Jakie jeszcze funkcje pełni wycieraczka przemysłowa? 

Wycieraczki przemysłowe nie tylko wydłużają żywotność podłóg i zapewniają bezpieczeństwo. Chronią przed roznoszeniem się brudu, co wpływa na estetykę pomieszczeń. Eliminują błoto, żwir, śnieg, piasek i inne pozostałości. Zapobiegają matowieniu i zarysowaniu podłóg. 

Ponadto gumowe wycieraczki przemysłowe obniżają koszty częstego sprzątania. Co istotne, są one korzystne cenowo i bardzo proste w czyszczeniu. Wystarczy, że odkurzysz je raz na jakiś czas. Maty można myć wodą z dodatkiem zwykłych czyszczących preparatów. 

Te produkty pełnią też funkcję wizerunkową. Odpowiednio dobrane wycieraczki świadczą o dbałości o budynek i estetyce właściciela. Warto zadbać o nienaganny wizerunek obiektu i jego bezpieczeństwo. Jak Cię widzą, tak Cię piszą!

Jakie gumowe wycieraczki przemysłowe masz do wyboru?

Rekoplast oferuje kilka rodzajów wycieraczek. Możesz nabyć je w formie rolek pakowanych na palecie w rozmiarach 120 x 80 cm, 120 x 240 cm i wielu innych. Poza tym wycieraczki przemysłowe Rekoplast, wykonane z granulatu gumowego pochodzącego z recyklingu opon samochodowych, kupisz w formie płyt, między innymi 60 x 90 cm, 120 x 80 cm czy 120 x 150 cm.

Produkt według własnych preferencji dobierzesz do powierzchni. W wyborze może pomóc specjalista, który zaproponuje najwygodniejsze rozwiązanie w danej sytuacji. Rekoplast dysponuje nawet rolkami o uniwersalnym zastosowaniu w większych rozmiarach, na przykład 120 X 1000 cm. Częstym wyborem są także w opakowaniu display z etykietą informacyjną. Asortyment jest naprawdę pokaźny – każdy dopasuje wycieraczkę obiektową do swoich potrzeb.