Zaznacz stronę

Czasami zakupy bywają prawdziwą katorgą. Szczególnie wtedy, kiedy nie wiesz, jak wybrać odpowiedni produkt. To samo dotyczy mat gumowych – ich wybór powinien być naprawdę przemyślany. Izolują, zabezpieczają przed poślizgnięciami, amortyzują upadki, dbają o stan podłóg i urządzeń… mają mnóstwo zastosowań! Jak widać, od mat gumowych zależy wiele, dlatego te złej jakości, nie posłużą Ci długo. Jak więc się zaopatrzyć w najlepszy produkt tego typu?

Czym się różnią maty gumowe?

Pierwsza zasada – dobierz maty gumowe stosownie do swoich potrzeb. Przykładowo: na nic zda się zakup opon letnich na zimę. Podobnie jest z matami – źle dobrane, szybko się zniszczą lub nie będą się nadawały do użytku. Jakie więc rodzaje masz do wyboru?

  • Gumowe maty antypoślizgowe  – idealnie leżą na powierzchniach podłogi, w tym na płytkach i betonie. Solidne i odporne na uszkodzenia, a nawet warunki atmosferyczne, zapobiegają poślizgnięciom i upadkom. Z tego względu najczęściej są wykorzystywane w zakładach przemysłowych, biurach, basenach, salach fitness, siłowniach, centrach handlowych i sklepach. Chronią także towar przed wywróceniem, dlatego korzysta z nich branża transportowa.
  •  Maty wibroizolacyjne – to najlepsze maty gumowe do eliminacji drgań i wstrząsów. Przede wszystkim stosowane w przemyśle, zabezpieczają maszyny przed uszkodzeniami. Ponadto mają właściwości akustyczne – wyciszają i redukują hałas, co przekłada się na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Gumowe maty tego typu królują też na siłowniach, chronią sprzęt sportowy i sprawiają, że w obiektach jest cicho i komfortowo. 
  • Maty izolacyjne – stosowane w budownictwie, sprawdzą się w przypadku podłóg i ścian. Dlatego są wykorzystywane w obiektach różnego typu – mieszkalnych, przemysłowych i użytku publicznego. 

Ten podstawowy podział mat pozwala określić, która najlepiej się sprawdzi w danym przypadku. Różnią się one właściwościami, przeznaczeniem, strukturą, gęstością i wymiarami – dlatego przy zakupie warto się skonsultować z fachowcem. Wybór może ułatwić też zapoznanie się z zakładką „Produkty” na stronie Rekoplast Kompozyt. To tam są precyzyjnie opisane poszczególne maty wraz ze specyfikacją i właściwościami. 

maty gumowe

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mat gumowych? 

Przede wszystkim ustal, do jakich celów potrzebujesz maty gumowej. Czy będzie przeznaczona do przemysłu, celów sportowych lub budowlanych, a może do biura?

Tak więc w zakładach przemysłowych do obudowy lub podestów do maszyn świetnie się nada REKOSQUARE – produkt o jednostronnej strukturze kwadratu. Ma znakomite właściwości akustyczne i wibroizolacyjne, dzięki czemu każdy sprzęt będzie pracował cicho i wydajnie. Na stanowiskach pracy chętnie jest wykorzystywana mata gumowa REKOLINE, która zapobiega poślizgnięciom i również wycisza dźwięki. 

W biurze warto postawić na matę REKOFLAT HD, którą cechują właściwości antypoślizgowe i duża elastyczność. Znakomicie wygłusza, w tym stukot szpilek. Może być również wykorzystywana jako wyznacznik konkretnego obszaru dla gości i klientów. W budownictwie zaś króluje REKOLINE – to propozycja do izolacji fundamentów lub jako podkład pod jastrych, podobnie jak REKOFLAT LD

W branży sportowej i transportowej są polecane maty REKOLINE lub REKOSQUARE – głównie z powodu wspomnianych właściwości antypoślizgowych, które amortyzują upadki. Ponadto cechuje je niezwykła odporność na uszkodzenia i łatwość w czyszczeniu. Wystarczy je odkurzać i raz na jakiś czas umyć wodą z dodatkiem zwykłego detergentu. 

Ekologiczne maty gumowe REKOPLAST

74,3 proc. konsumentów deklaruje, że przy zakupach, na pierwszym miejscu stawia jakość produktu. Cena jest ważna dla 69,2 proc. ankietowanych. Niewielka różnica, prawda? A gdyby tak cena szła w parze z jakością? Jest to możliwe – maty gumowe od producenta Rekoplast to mieszanka tych dwóch czynników. Powstają z granulatu gumowego, pochodzącego z recyklingu opon samochodowych. W efekcie masz do dyspozycji w pełni ekologiczną matę, dostosowaną do potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Co istotne, przyczyniasz się do dbałości o środowisko naturalne i dobro przyszłych pokoleń. Produkty są certyfikowane i mają atest – w tym Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.
Pamiętaj też, że zakup mat od producenta to rozwiązanie korzystniejsze cenowo. Nie musisz płacić wysokiej marży sklepowej, a zamówiony towar trafia prosto do Ciebie – nie do hurtowni czy placówek sklepowych. Minimalizuje to także ryzyko jego uszkodzenia, a w razie reklamacji kontakt jest znacznie ułatwiony.