Zaznacz stronę

Branża transportowa jest niezwykle wymagająca. Zarówno przewóz ludzi, jak i ładunków wiąże się z niemałym ryzykiem. Dlatego tak ważne są właściwe zabezpieczenia, na które składają się również solidne gumowe maty transportowe. Te produkty znajdują zastosowanie w ciężarówkach, kontenerach, samolotach, pociągach, autobusach oraz wszelkich innych pojazdach. Jedne z ich największych zalet to antypoślizgowość i przyczepność, dzięki którym towary i pasażerowie są bezpieczni. Co więc warto wiedzieć na temat mat transportowych?

Maty transportowe – jakie mają właściwości?

Przewóz ludzi i ładunków to ogromna odpowiedzialność. Z tego względu warto zainwestować w trwałe maty transportowe, które chronią przed niebezpiecznymi poślizgnięciami, amortyzują upadki oraz zapewniają bezpieczeństwo. Jedną z ich największych zalet jest wspomniana antypoślizgowość, zapobiegająca przesuwaniu się towaru i upadkom pasażerów. Zapewnia to specjalna gumowa struktura mat, zwłaszcza w wydaniu ryflowanym. 

Maty transportowe charakteryzuje przyczepność, wytrzymałość i elastyczność. Z powodzeniem można je umieszczać na każdej powierzchni, są też przystosowane do znacznych obciążeń. Odporne na odkształcenia, są bardzo wytrzymałe na rozciąganie. Maty transportowe wykazują też niewrażliwość na wilgoć i nie absorbują wody. Co istotne, zwłaszcza podczas przewozu ADR, są także odporne na substancje chemiczne. 

Maty tego typu znakomicie tłumią wibracje i dźwięki oraz wyciszają. Proste w montażu, można je przytwierdzić do podłoża lub swobodnie ułożyć bez mocowania. Z tego względu są też niezwykle łatwe w przenoszeniu i demontażu. Uniwersalne i niezwykle wszechstronne, nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji. Wystarczy od czasu do czasu je odkurzyć lub przetrzeć ściereczką. 

Co istotne, gumowe maty transportowe są odporne na ścieranie, ostre krawędzie i zniszczenia. Przeznaczone do wieloletniego użytku, zamówisz w przyjaznej cenie. Warto więc zainwestować w takie zabezpieczenie podczas transportu, które sprawdzi się na nawet najtrudniejszych trasach!

Maty transportowe

Maty transportowe jako zabezpieczenie towaru

Maty transportowe ze względu na swoją wytrzymałość, chętnie są stosowane jako zabezpieczenie ładunku przewożonego w kontenerach i naczepach. Można je układać na paletach, pod nimi, między warstwami towarów, na podłożu… konfiguracje są dowolne! Maty transportowe znakomicie stabilizują ładunek i nie dopuszczają do jego ześlizgnięcia. Spełniają swoje funkcje nawet na wyboistych drogach, ostrych zakrętach lub podczas gwałtownego hamowania. 

Maty tego rodzaju jako antypoślizgowy podkład, wielokrotnie zwiększają siłę tarcia. Dzięki nim można zrezygnować z kosztownych dodatkowych zabezpieczeń lub łączyć je razem. Co istotne, sprawdzają się nawet w trakcie przewozu ADR-ów i innych delikatnych lub niebezpiecznych towarów. Poza tym, są naprawdę proste i intuicyjne w montażu. 

Maty transportowe – który produkt sprawdzi się u Ciebie? 

Maty transportowe Rekoplast zamówisz w praktycznie każdym wymiarze. Dostępne w formie płyt i rolek, idealnie dopasujesz do konkretnej przestrzeni. Możesz również wybrać ich preferowaną grubość, na przykład 2 lub 10 mm. 

Produkty wyróżnia niezwykła trwałość, którą zapewnia połączenie cząstek granulatu gumowego za pomocą termoplastycznej matrycy. Dzięki temu zyskują wspomniane właściwości antypoślizgowe, tak jak nasza mata REKOLINE i REKOSQUARE. Tą pierwszą wyróżnia jednostronnie ryflowana forma, REKOSQUARE natomiast ma nadaną strukturę kwadratu. Potwierdzone stosownymi atestami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, powstają z granulatu gumowego pochodzącego z recyklingu opon samochodowych. Te maty transportowe są więc ekologiczne i produkowane zgodnie z dbałością o środowisko naturalne.

Maty transportowe Rekoplast są też dostępne w niestandardowych wymiarach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Jeśli więc potrzebujesz nietypowego produktu, skontaktuj się z nami przez wygodny formularz kontaktowy na stronie!