Zaznacz stronę

Wykładziny antypoślizgowe to produkty, które znajdują zastosowanie… wszędzie. Dokładnie tak – są one niezwykle uniwersalne, gdyż korzysta z nich branża przemysłowa, transportowa, budowlana i sportowa. Często są podkładane pod towary w celu ich dodatkowego zabezpieczenia, wyścielają również stanowiska pracy, znajdują się na basenach i siłowniach, redukują wibracje maszyn na halach produkcyjnych… Łatwo więc zauważyć, że wykładziny antypoślizgowe naprawdę spotkasz prawie w każdym miejscu. Co musisz o nich wiedzieć?

Wykładzina antypoślizgowa – czym się wyróżnia?

Wykładziny antypoślizgowe, takie jak REKOLINE i REKOSQUARE, to praktyczne produkty, które wyróżnia bardzo dobra przyczepność. Chociaż właściciele przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych nie zawsze myślą o matach w pierwszej kolejności, prędzej czy później muszą one znaleźć się w obiektach. Solidne, trwałe i odporne na największe ciężary, skutecznie chronią przed poślizgnięciami – zwłaszcza w miejscach pracy.

Maty tego rodzaju mają specjalną strukturę, która zapewnia wysoki współczynnik tarcia. Dlatego też bez obaw może po nich stąpać każdy, gdyż zapewniają najwyższe bezpieczeństwo. Nie dopuszczają do poślizgnięć, a jeśli już dojdzie do upadku, skutecznie amortyzują. Wpływają więc na komfort pracowników, gości i klientów.

Wykładziny antypoślizgowe idealnie wpasowują się w każdą przestrzeń. Wolno je kłaść na betonie, laminatach, panelach i płytkach. Z łatwością przymocujesz je na stałe lub po prostu ułożysz na nawierzchni bez dodatkowych mocowań. Dostępne w przeróżnych wymiarach i grubościach, Rekoplast oferuje nawet w niestandardowym rozmiarze. O wyglądzie i cechach produktu decyduje klient.

Te maty wyróżnia odporność na uszkodzenia, warunki atmosferyczne, substancje chemiczne i rozciąganie. Nie ulegają odkształceniu, a przy tym zachowują elastyczność. Co więcej, wykładziny antypoślizgowe Rekoplast spełniają najwyższe wymogi i są poświadczone stosownymi atestami i certyfikatami. 

Wykładzina antypoślizgowa

Wykładzina antypoślizgowa – gdzie wiedzie prym?

Wykładziny antypoślizgowe znajdują zastosowanie w:

  • budownictwie,
  • transporcie,
  • turystyce,
  • branży transportowej,
  • przemyśle,
  • biurach.

Wykorzystywane jako podłoże w wielu obiektach, zabezpieczają przed poślizgnięciami zarówno na hali produkcyjnej, jak i w gabinecie lub przestrzeni open space. Tłumią przy tym hałasy, takie jak dźwięk butów, zwłaszcza szpilek. Wykładziny antypoślizgowe są także podkładane pod maszyny, dzięki czemu zabezpieczają posadzki przed pęknięciami, wyciszają prace urządzeń i wibracje. 

Maty tego rodzaju zauważysz na praktycznie każdym basenie, sali fitness i siłowni. Nie tylko chronią gości przed niebezpiecznymi wypadkami, ale też zabezpieczają podłogi na przykład przed uszkodzeniem od ciężkich maszyn i hantli. To nie koniec ich zastosowania – dopasowane do najcięższych warunków pogodowych są używane jako materiał budowlany i dodatkowe zabezpieczenia w transporcie. Można je podkładać pod towar, również na paletach, dzięki czemu nie ześlizgnie się on i nie ulegnie uszkodzeniu.

Wykładziny antypoślizgowe warto zamontować też w szkołach, sklepach, centrach handlowych, szpitalach i innych placówkach, gdzie panuje intensywny ruch. Podsumowując, są to jedne z najbardziej uniwersalnych produktów dostępnych na rynku!

Ekologiczne wykładziny antypoślizgowe – czy warto?

Na rynku ciągle jest niewiele firm, które zajmują się ekologiczną produkcją wykładzin antypoślizgowych. Firma Rekoplast, świadoma znaczenia dbałości o środowisko, oferuje jednak solidne maty z granulatu gumowego pochodzącego z recyklingu opon samochodowych. 

To trwałe, wytrzymałe i bezpieczne dla ludzi oraz otoczenia wykładziny, powstałe z surowców wtórnych. Tak innowacyjne technologie przekładają się na dobro planety, jej mieszkańców i przyszłych pokoleń. Ty również możesz mieć w tym udział, zamawiając maty Rekoplast, które powstały z przystosowanych do najtrudniejszych warunków opon gumowych. Wykładziny tak samo wytrzymałe jak wspomniane opony, skutecznie posłużą Ci przez długie lata!