Zaznacz stronę

Rozwiązaniem, które stosowane jest coraz częściej są podłogi gumowe. Sprawdzają się one świetnie w obiektach produkcyjnych i przemysłowych różnego rodzaju. Okazuje się jednak, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykończyć nim balkon, taras bądź wybrane pomieszczenia w domu. Jest to rozwiązanie posiadające mnóstwo zalet, które pod wieloma względami przewyższa inne alternatywy. Ich montaż nie nastręcza większych problemów. Powierzyć można go nawet mało doświadczonej ekipie. Przyjrzyjmy się podłogom gumowym nieco bliżej.

Podłogi gumowe – gdzie można je wykorzystać?

Podłogi gumowe bardzo dobrze sprawdzają w przypadku obiektów sportowych. Z powodzeniem można montować je na siłowniach oraz w salach fitness. Często spotkać można je także na boiskach oraz placach zabaw. Tworzą bezpieczną powierzchnię, na której ćwiczy się naprawdę bardzo wygodnie. Podłogi pokryte matami gumowymi są częstym widokiem w:

  • halach produkcyjnych;
  • biurach;
  • powierzchniach przemysłowych.

Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić bez nich swojego tarasu bądź altany. Można wykładać nimi schody, znacznie zwiększając bezpieczeństwo ich użytkowania. To bardzo dobre podłoże do wszystkich miejsc, w których natężenie ruchu jest znaczne.

Dlaczego podłogi gumowe to dobry wybór na taras?

Chcąc wykończyć altanę, taras bądź balkon, warto zdecydować się na wykonane z gumy maty. Ich niewątpliwym atutem jest to, że bardzo dobrze znoszą nawet naprawdę niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie straszne im intensywne słońce ani opady deszczu. Nie trzeba ich chować, kiedy pogarsza się pogoda. Zainteresowani podłogami gumowy mogą wejść na stronę REKOPLAST. To witryna firmy zajmującej się produkcją tego rodzaju rozwiązań. Od początku swojego istnienia na rynku stawia ona na produkty najwyższej jakości, oferując klientom podłogi gumowe, które nie rozczarują nawet najbardziej wymagających.

e maty wibroizolacyjne niwelują hałas i wibracje powstające w wyniku chodzenia czy uderzeń. Maty mogą być wykorzystywane w różnych branżach i w różnych przeznaczeniach. REKOPLAST jest największym producentem mat gumowych w tym mat wibroizolacyjnych. Dzięki nowoczesnym technologiom i wysokiej jakości surowcom maty charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością. Uciążliwe szumy, stukania i inne hałasy mogą wpłynąć bardzo negatywnie na ogólne funkcjonowanie ludzkiego organizmu. W szczególności w miejscach gdzie natężenie dźwięków jest wysokie, zaleca się stosowanie mat wibroizolacyjnych.

 

Maty wibroizolacyjne – wykorzystanie w przemyśle

Praktycznie cały przemysł opiera się na bez przerwy pracujących maszynach. Niestety wykonują one przy tym ruchy i wibracje, które mogą uszkodzić podłoże i hałasować. Minimalizacja wszelkich drgań jest stosunkowo prosta, wystarczy zastosować gumowe maty wibroizolacyjne. Nasze maty wykonane są z elastycznego materiału gumowego, który chroni maszyny przemysłowe przed uszkodzeniami. Gumowe maty wibroizolacyjne są na tyle elastyczne, że absorbują uderzenia, a jednocześnie są wystarczająco sprężyste, aby wytrzymać silne drgania.

Najczęściej spotykanym rodzajem podłóg przemysłowych jest beton, który nie ma zdolności amortyzacji wstrząsów i uderzeń nowoczesnych maszyn. Każda wibracja powoduje powstawanie mikrouszkodzeń, które po pewnym czasie mogą skończyć się zniszczeniem podłogi lub sprzętu. Wiąże się to oczywiście z kosztami, których każdy przedsiębiorca chce unikać. Metal i beton to dwa najtwardsze materiały, które mogą wzajemnie się uszkodzić gdy wejdą w bezpośredni kontakt. Sprężyste i elastyczne właściwości gumy sprawiają, że jest idealnym surowcem do wytwarzania mat wibroizolacyjnych. Gumowe maty wibroizolacyjne rozprowadzają wszelkie wstrząsy i wibracje po całej swojej powierzchni.

podłogi gumowe

Czy dostępne są komercyjne podłogi gumowe?

W sprzedaży znaleźć można również komercyjne podłogi gumowe, które tworzone są z myślą o instalacji na naprawdę dużą skalę. Chodzi tu o linie, które zaprojektowano, mając na uwadze montaż podłóg w szkołach, biurach, na lotniskach oraz bibliotekach. Maty gumowe wykonane są tak, że można je zamontować zarówno na posadzce, jak i podstawie ściany. Decydując się na podłogi gumowe, warto postawić na te od renomowanego producenta. Wówczas ma się gwarancję nie tylko wysokiej jakości, ale również doskonałego wyglądu. Podłogi są bowiem tym, co jest bardzo widoczne i czego nie da się ukryć. W wielu miejscach aspekt wizualny jest niemniej ważny niż trwałość.

Czy podłogi gumowe sprawdzają się w przypadku placówek dla zwierząt?

Okazuje się, że podłogi gumowe to produkt, który cieszy się dużą popularnością wśród właścicieli placówek dla zwierząt. Często można je spotkać w gabinetach weterynaryjnych, w których liczy się estetyczny wygląd i łatwość utrzymania w czystości. Plusem gumowych mat jest to, że nie ulegają one zniszczeniu pod wpływem działania psich łap. Nie straszny im również mocz. Często można zobaczyć je również w schroniskach dla zwierząt.