Zaznacz stronę

Dlaczego gumowa podłoga do siłowni to dobry wybór? 

W obiektach przeznaczonych do wykonywania ćwiczeń najczęściej występuje duży ruch, więc gumowa podłoga do siłowni może być doskonałą inwestycją. Podczas ćwiczeń używany jest ciężki sprzęt. Hantle, czy ciężary, które upadają na podłogę, mogą powodować uszkodzenia, co warto ograniczyć.

Zainwestowanie w dobrej jakości materiały do wykonania podłogi na siłowni, pozwala stworzyć trwałą powierzchnię. W dłuższym okresie może to okazać się bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Brak konieczności częstego poprawiania podłogi, wymiany materiałów to możliwość uzyskania sporych oszczędności. 

Decydując się konkretne materiały do wykorzystania przy tworzeniu podłóg, trzeba brać pod uwagę takie cechy jak:

 • bezpieczeństwo,
 • funkcjonalność,
 • żywotność,
 • sposób instalacji,
 • higiena. 

Poszczególne materiały, które można wykorzystać do stworzenia podłóg, można kupić w różnych cenach. Jednak nie powinny być one kluczowym kryterium, które bierze się pod uwagę. Znacznie ważniejsze jest, aby posadzka była funkcjonalna i trwała. W ten sposób będzie znacznie wygodniejsza w użytkowaniu, a także bardziej żywotna. 

Dlaczego higiena ma znaczenie na siłowni? – rola gumowej podłogi do siłowni

W obiektach, w których pojawia się wielu ludzi, którzy realizują trening, trzeba zachować optymalny poziom higieny. Posadzka musi być regularnie czyszczona. Z tego powodu warto stworzyć taką podłogę, która będzie łatwa w utrzymaniu czystości. Pod tym kątem gumowa podłoga do siłowni nie sprawia większych problemów podczas mycia. Wystarczy zastosować mokry mop. Nie trzeba stosować drogich środków czyszczących. Dla uzyskania lepszego efektu można wykonać dwa mycia. Przy jednym wykorzystuje się środek czyszczący, a przy drugim tylko wodę. Natomiast szybkie czyszczenie powierzchni podłogi gumowej, można zrealizować z wykorzystaniem odkurzacza. 

gumowa podłoga do siłowni

Dlaczego podłoga na siłowni powinna być funkcjonalna? 

Na funkcjonalność podłogi wpływa nie tylko to, jak łatwo można ją czyścić. Mająca odpowiednie właściwości posadzka będzie w stanie przynieść korzyści także ćwiczącym. Wykonana z odpowiednich surowców gumowa podłoga do siłowni, będzie w stanie zapewnić wsparcie podczas treningu dynamicznego, czy plyometrycznego. Taki typ posadzki na siłowni ma sporą przewagę nad wykonanym z PCV.

Wykonane z gumowych materiałów podłoga na siłowni jest w stanie zapewnić:

 • lepsze właściwości antypoślizgowe,
 • ograniczenie obciążeń stawów,
 • ułatwienie wykonywania rzutów, czy podskoków,
 • wygłuszenie huku, części wibracji powstających przez zrzucane ciężary. 

Ograniczenie hałasu zapewniane przez posadzki z gumy ma spore znaczenie szczególnie w budynkach, w których znajdują się różne pomieszczenia. Zatem istotne jest także to, jaką izolację akustyczną zapewnia wybrany materiał. Maty podłogowe wykonane z gumy mają doskonałe właściwości dźwiękoizolacyjne, a także wibroizolacyjne. W ten sposób uzyskać można doskonałą ochronę przed hałasem. Właściwości mat podłogowych i ich funkcjonalność sprawiają, że mogą być z powodzeniem stosowane między innymi na siłowniach, salach fitness. 

Co są w stanie zapewnić gumowa podłoga do siłowni? 

Podłogi wykonane z materiałów gumowych są w stanie zapewnić znacznie większą żywotność. Wynika to z większej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo takie materiały są wodoodporne, co w pełni ogranicza negatywny wpływ wilgoci na podłogę. 

Do najważniejszych zalet gumowych podłóg można zaliczyć: 

 • dużą wytrzymałość,
 • atrakcyjny wygląd,
 • bezpieczeństwo,
 • izolację,
 • uniwersalność,
 • prostotę montażu,
 • łatwość czyszczenia. 

Zdecydowanie się na dobrej jakości maty gumowe to sposób, aby stworzyć wysokiej jakości, mające doskonałe parametry użytkowe podłogi. Duża wytrzymałość na uderzenia pozwala zapewnić ograniczenie ryzyka występowania uszkodzeń mechanicznych. W ten sposób gumowa podłoga do siłowni wykonana z mat może służyć przez znacznie dłuższy okres. To inwestycja, która będzie ekonomiczna i opłacalna.