Zaznacz stronę

Gumowa mata przemysłowa – co tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? Kiedy zagłębimy się w temat, okazuje się, że więcej niż moglibyśmy się spodziewać! Maty tego typu zobaczysz na stanowiskach pracowniczych w zakładach i na halach, gdzie skutecznie zapobiegają poślizgnięciom. Często są podkładane pod maszyny i urządzenia, by redukować ich drgania. Co więcej, gumowe maty przemysłowe wyścielają ciągi komunikacyjne, takie jak autobusy i pociągi, żeby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Łatwo zauważyć, że ich zastosowań jest mnóstwo. Kluczowe pytanie brzmi jednak: jakie cechy powinny mieć dobre gumowe maty przemysłowe, by posłużyły Ci przez lata?

Gumowe maty przemysłowe – czyli jakie?

Zapobiegają upadkom, zapewniają stabilizację, gwarantują bezpieczeństwo i komfort… gumowe maty przemysłowe Rekoplast przynoszą szereg korzyści. Co ma na to wpływ? Przede wszystkim ich cenne właściwości. Wykonane z recyklingowej gumy z opon samochodowych, wyróżniają się wytrzymałością i żywotnością. Maty są pozyskiwane z surowców wtórnych. Inwestując w nie, przyczyniasz się do dbałości o środowisko.

Dobra gumowa mata przemysłowa powinna być nie tylko wytrzymała i ekologiczna. Produkowana w częściach, musi zostać odpowiednio przystosowana do łączenia pojedynczych modułów w większe powierzchnie. Dzięki temu można nią wyłożyć nawet najdłuższe posadzki, podłogi oraz inne nawierzchnie. Solidne maty gumowe wykazują także właściwości antypoślizgowe dzięki odpowiednio przygotowanej strukturze na przykład w formie ryflowanej, jaką ma REKOLINE. W efekcie wykazują wysoką przyczepność, więc doskonale zapobiegają poślizgnięciom i upadkom.

Antypoślizgowość to jedna z najważniejszych cech dobrej maty przemysłowej przeznaczonej do stanowisk pracy, obudowy urządzeń lub ciągów komunikacyjnych.  Należy jednak pamiętać, że maty wystepują w różnych stopniach twardości i sprężystości, dlatego trzeba je właściwie dopasować do konkretnego obszaru. W doborze odpowiedniego produktu chętnie pomoże specjalista Rekoplast!

Gumowe maty przemysłowe powinny także być przystosowane do użytkowania na suchych, jak i mokrych nawierzchniach. W przypadku maszyn i urządzeń istotną rolę odgrywają również parametry akustyczne i wibroizolacyjne, które wyciszają i tłumią wibrację. Takie właściwości ma właśnie REKOSQUARE. 

gumowe maty przemysłowe

Jak wybrać dobrej jakości gumową matę przemysłową?

Gumowe maty przemysłowe warto zamówić prosto od producenta. W Rekoplast dokonasz zakupu wygodnie przez Internet – wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy. Maty prosto od producenta są nie tylko najtańsze, ale też czas oczekiwania na dostawę jest krótki. Zamówienie trafia prosto do klienta, a nie hurtowni lub innych placówek. Minimalizuje to również ryzyko uszkodzenia gumowych mat w trakcie transportu.

Dobre gumowe maty przemysłowe wielokrotnego użytku zamówisz między innymi w formie rolek o różnych wymiarach. Na przykład REKOLINE standardowo jest dostępna o grubości 5mm, wymiarach 120x100cm oraz ilości 12 m2 w rolce. Jako producent mat jesteśmy w stanie wykonać jednak produkt na zamówienie, odpowiednio spersonalizowany według preferencji klienta. 

Gumowe maty przemysłowe – czy warto?

Maty z recyklingowej gumy mają właściwości antypoślizgowe, zwiększają izolacyjność akustyczną, są wibroizolacyjne i skutecznie redukują wstrząsy oraz drgania. Z tego względu idealnie sprawdzą się w branży przemysłowej. Przed zakupem koniecznie jednak sprecyzuj ich dokładne zastosowanie. Inna mata sprawdzi się na stanowiskach pracy, a jeszcze inna do obudowy maszyn. Warto poznać nasze produkty oraz ich specyfikacje: REKOLINE, REKOSQUARE, REKOFLAT HD oraz REKOFLAT LD  i zasięgnąć porady specjalisty Rekoplast!