Zaznacz stronę

Śnieg, mróz, intensywne opady, spadające liście… schody zewnętrzne nieustannie są narażone na szkodliwe warunki atmosferyczne. Niestety, ale co za tym idzie – są przez to bardzo śliskie. A to już szybka droga do niebezpiecznych zdarzeń. Nie tylko w domu, ale też obiektach publicznych i zakładach pracy. Jak podaje GUS, najwięcej wypadków dzieje się właśnie przez upadki. Rozwiązaniem są antypoślizgowe dywaniki na schody. Nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale dbają też o stan Twoich stopni. Jak je wybrać i czemu są tak polecane?

Antypoślizgowe dywaniki na schody – z jakiego materiału powinny być wykonane?

Schody zewnętrzne są najbardziej narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Nawet słońce ma na nie destrukcyjny wpływ. Dlatego powstał unikatowy produkt, dzięki któremu można zadbać o zdrowie innych osób, jak i stan stopni. Po co wydawać pieniądze na drogie impregnaty, które działają krótko lub na taśmy antypoślizgowe, odklejające się po kilku dniach, jeśli istnieje dużo praktyczniejsze rozwiązanie? Antypoślizgowe maty na schody zewnętrzne przychodzą na ratunek – w każdym przypadku. 

Wykonane z profilowanej, elastycznej i najwytrzymalszej gumy są dostosowane do warunków panujących cały rok. Nie tylko chronią przed opadami i mrozami, ale też promieniami słonecznymi. Sprawdzą się w przypadku dowolnego materiału – w tym betonu, drewna, metalu a nawet marmuru. Nasuwa się jednak pytanie – dlaczego maty z gumy?

Antypoślizgowe dywaniki na schody wykonane z gumy są najtrwalsze. To tworzywo jest również niedrogie, więc każdy może sobie na nie pozwolić. Maty tego typu nie ślizgają się, cechują się mocną przyczepnością i są łatwe w montażu. Guma jest odporna na wszystkie warunki atmosferyczne, niewrażliwa na uszkodzenia mechaniczne i co istotne – częste użytkowanie. Nie są jej straszne temperatury przekraczające 100 stopni Celsjusza, nie rozpuszcza się i nie odkształca.

Z tego względu antypoślizgowe maty na schody zewnętrzne są najbardziej pożądane. Warto wiedzieć, że z gumy powstają przecież tak uniwersalne elementy, jak dętki i opony, uszczelki, przewody elastyczne, taśmy przenośnikowe, zawory, sznurki, węże, łożyska… Guma została użyta nawet jako paliwo rakietowe w samolocie kosmicznym SpaceShipOne! Jak widać, jej cenne właściwości są znane w każdej branży. Antypoślizgowe dywaniki na schody są więc nadzwyczaj uniwersalne.

Dywaniki na schody zewnętrzne – co Ty dzięki nim zyskasz? 

Stawiając na antypoślizgowe maty na schody zewnętrzne, zyskujesz przede wszystkim bezpieczeństwo. Eliminujesz ryzyko wypadków, a co za tym idzie jeszcze poważniejszych konsekwencji. Możesz spać spokojnie – nikomu nic nie grozi

Dywaniki na schody zewnętrzne są dostępne w wielu kształtach – w tym prostokątnych. Możesz pokryć nimi całą powierzchnię stopni lub wybrany fragment. To Ty decydujesz, jak będą wyglądały antypoślizgowe maty na schody zewnętrzne. W ten sposób budujesz bardzo estetyczną i atrakcyjną przestrzeń. Dywaniki doskonale się więc skomponują z każdym stylem – w tym nowoczesnym czy klasycznym.

Ponadto antypoślizgowe dywaniki na schody chronią stopnie przed zniszczeniem. Nawet mocny beton z czasem kruszeje i się niszczy. Warto zapobiegać uszkodzeniom wcześniej, by ograniczyć późniejsze wydatki. 

Dywaniki na schody zewnętrzne – do mieszkania, zakładu, a może sklepu? 

Dywaniki są proste w montażu, nie trzeba ich często czyścić, nie przesuwają się i układają się doskonale – nawet na nierównej powierzchni. Z tego względu spotkasz je w mieszkaniach i obiektach użytku publicznego. Prym wiodą nawet w szpitalach i placówkach medycznych, gdzie kluczową rolę odgrywa właśnie zdrowie. 

Antypoślizgowe maty na schody zewnętrzne królują też w zakładach przemysłowych, gdzie się przemieszcza mnóstwo osób – zazwyczaj przez całą dobę. Można więc jednoznacznie stwierdzić, że dywaniki tego typu odnajdą się dosłownie wszędzie.