Zaznacz stronę

Podłogi pływające, czyli te wykonane z paneli, cieszą się obecnie naprawdę dużą popularnością. Wynika ona z szerokiego wyboru modeli, przystępnych cen, a także łatwego, szybkiego montażu, który nie wymaga zatrudniania ekipy fachowców. Decydując się na podłogę pływającą, należy pamiętać, że niezbędna jest izolacja podłóg pływających. Jeśli izolacja zostanie wykonane prawidłowo, możemy być pewni, że podłoga będzie sprawować się naprawdę dobrze i nie będzie przewodzić hałasów. Jakie materiały wykorzystać, aby wykonać skuteczną izolację podłóg pływających.

Co daje izolacja podłóg pływających?

Przystępując do prac wykończeniowych, należy zastanowić się nad wyborem podłogi. Jeśli chcemy mieć pewność, że wyeliminujemy skrzypienie i stukanie, warto postawić na podłogę pływającą. Skuteczną izolację zapewniają dobrze dobrane maty akustyczne. Zainteresowani nimi mogą wejść na stronę https://maty-gumowe.pl/. Zastosowanie mat sprawia, że tworzenie się mostków akustycznych zostaje znacznie ograniczone. Pozwala również na wyeliminowanie zjawiska pudła rezonansowego. Jeśli izolacja podłóg pływających zostanie wykonana prawidłowo, można być pewnym, że komfort korzystania z pomieszczeń będzie znacznie większy.

Co wpływa na skuteczność izolacji podłóg pływających?

Decydując się na wykonanie izolacji podłogi pływającej, należy pamiętać, że wpływ na jej skuteczność ma kilka istotnych czynników. Zalicza się do nich:

  • jakość materiału elastycznego;
  • właściwości fizycznych, jakie ma warstwa elastyczna.

Jeśli chodzi o właściwości fizyczne, zalicza się do nich między innymi nasiąkliwość i współczynnik redukcji dźwięków uderzeniowych. Bardzo ważne jest, aby wybrać takie materiały, które mają dobre parametry techniczne. Jest to bowiem warunek wykonania izolacji na naprawdę dobrym poziomie.

Dlaczego maty gumowe w izolacji podłóg pływających sprawdzają się dobrze?

Izolacja podłóg pływających wykonana z zastosowaniem dobrej jakości mat świetnie sprawdza się jako izolacja zarówno akustyczna, jak i antywibracyjna. Ich niewątpliwym atutem jest wysoka uniwersalność. Cecha ta sprawia, że można je stosować zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności. To właśnie taki sposób izolacji podłóg pływających stosowany jest w placówkach edukacyjnych (na przykład przedszkolach), biurach, hotelach, centrach konferencyjnych. Kolejnym atutem jest łatwość montażu. Maty montuje się naprawdę prosto i szybko, co przekłada się na mniejsze koszty i krótszy czas trwania prac. Warto dodać, że maty izolacyjne są bardzo trwałe. Oznacza to, że w idealnym stanie posłużą naprawdę długo, a ich wymiana będzie absolutnie zbędna.

izolacja podłóg pływających

Jakie podłogi można łączyć z izolacją z mat?

Jak już wspomnieliśmy, maty izolacyjne są naprawdę uniwersalne. Chodzi nie tylko o możliwość ich wykorzystywania w różnych budynkach, ale również w przypadku różnych podłóg. Okazuje się, że sprawdzają się one świetnie nie tylko w połączeniu z panelami, ale również podłogami drewnianymi i winylowymi. Można stosować je wtedy, kiedy planujemy na podłodze umieścić wykładzinę bądź dywan.

Jakie maty wygłuszające wybrać?

Izolacja podłóg pływających może być wykonana za pomocą różnych mat gumowych. Na rynku dostępne są obecnie maty różnych firm. Nie wszystkie charakteryzują się naprawdę dobrą jakością. Aby mieć pewność, że wybiera się produkt dobry, warto postawić na ten pochodzący od renomowanego producenta. Wskazana przez nas wcześniej strona internetowa do takiego właśnie odsyła. Oferuje on maty, do wykonania których wykorzystano granulat gumowy pozyskiwany z recyklingowanych opon samochodowych. Kupując je, dba się nie tylko o własną podłogę, ale również o środowisko naturalne.

Izolacja podłóg pływających to absolutny must have, jeśli chcemy cieszyć się solidną, estetyczną podłogą, która nie będzie przewodzić hałasów i będzie naprawdę ciepła. Sposobów na jej wykonanie jest mnóstwo. Przedstawione przez nas maty izolacyjne wykonane z granulatu gumowego to naprawdę bardzo dobry wybór, jeśli chcemy mieć pewność, że jakość izolacji nie pozostawia żadnych wątpliwości.